o fotografskim uspomenama…

Hodam danas ulicom, fotografišem one neke zgrade. Prije sam uvijek ono ko čekam da se ljudi malo razgrnu da ja to bolje uhvatim. Ali sam ovih posljednjih dana došao do spoznaje da bi sve te fotografije bile nekakve… pa šta ja znam, možda sterilne, da nema ljudi na njima. Ko oni stolnjaci bez fleka, a kako reče ona jedna, na koju smo više svi i zaboravili, đe nema fleka na stolnjaku ko da se tu i ne živi. Pa ne cicam baš da nahvatam svijeta, ali nije ni da ih izbjegavam ko prije. Još da imam kakve ozbiljne kamere, pa ja bih reko da su to umjetnosti neke, a ovako samo uspomene…

178 0 komentara

  1. Ma de.. De ti posaj sta se pamti 😛
    https://youtu.be/OSn2sGskMrQ?si=tIigu8oRNNHIG-rN

    U pravu ste Bgm, cak i sa iphone pro ne mere da ne valja, a meni vazda bili glomazni za nosanje, al iduci ce vjerovatno biti neki.

    Nekad davno sam organizovala kurs fotografije i samo sam zapamtila gdje treba centrirati osobu kad je fotografises😅

    Sto se tice zoom objektiva izgubila sam zelju da ikad nosam isti kad su mi ga “oduzeli” budi mi lose uspomene.😆

    • Dobra pjesma. 😀

      Joj kad pomislim da ću eventualno morati promijeniti telefon hoće mi nešta biti. Ne volim kad mi se one ikone promjene, kamol telefon komplet. :/

      Organizovala ili išla? 😀

      Ko ti je ba oduzeo? :O

    • I tebe sad, pa moje su sve dobre 😛

      Ti i bilo kakve promjene ste inace jedno. 😜
      Nego, ti mozda znas ( ili bilo ko da ovo cita -ako hoce da se osevapi) koji bi bio najbolji a najpovoljniji externi hard drive za preporuciti. Ima ih milion, a nemam vremena sad ganjati te recenzije, a i nesto im plaho ne vjerujem ali eto vjerovacu vasim preporukama.

      Organizovala dabome, ima cak jos online vijest o tome a usput sam i ucestvovala.

      Na to zadnje samo cu reci:
      https://youtu.be/_q7pBFAigFk?si=b-qLPkjZChGPcLqS 😂

    • Pa sad… 😛

      Ne znam ovako sad napamet, kad budem pri laptopu pa ću pogledati. Ja imam Samsung ssd, zadovoljan sam. Kingston, SanDisk, WD, isto solidni. Ja uzeo taj jer je bio na akciji. Ne znam, koji ti je budžet, koji ti kapacitet treba. U suštini bilo koji HDD/sdd može biti eksterni ako uzmeš one dodatne kablove.

      Ova pjesma iz Silencijinog asortimana prava. 😛

    • Velis mozda dje dobrih nema 😅
      Sto se tice muzike ja sam ti tu poravnila kad mi onaj Harry iz Stepskog vuka rek'o dvi tri pa sam tako sa gimnazijskog nivoa usput naucila i da uzivam u muzici sa radija, ali pustim sebi tu i tamo i “Für Elise”.

      Kontam da mi je 1 TB dosta, ako moze sta do 100-120€. Ali mi bitte posalji neki link, kad nekad stignes i uzmi u obzir da moram sebi osloboditi prostor sa icloud, Mac, iphone, i ako moram taj neki kabal molim te, posalji link i za njega. U te stvari se najbolje ne razumijem 😔 u krajnjem slucaju da se ne zamaras, posalji taj sto ti imas ako pase uz ova moja cuda uzecu njega. Treba mi da sacuvam djecije slike, tako da osevapices se. 🙂

      Silencija i ja bi mogle partijati zajedno, sto za tebe ne bi mogla reci 😜..mislim, ne bi vjerovatno do kraja mogao uzivati u nasem muzickom izrazaju.

    • Ako potrefiš pravu stanicu, radio ima super muzike. 😀

      Evo link za SSD. Trenutno snižen na 69. 😀
      I onda još nešto ovako da ga možeš koristiti kao eksterni. Ovaj nije snižen, možeš čekati možda da ga snize. Ili vidi negdje drugo mimo Amazona, ne znam ni kakve imaju opcije dole za kupovinu, da li vrše dostavu i kako to ide. Uglavnom to je to što ti treba od uređaja. S tim da ovo koristi usb C priključak, pa ne znam jel ti to igra neku ulogu. Ako ćeš kopirati podatke s nekog Maca, mislim da ne bi trebalo biti problema, jer Mac jedino i ima usb C, bar ovi noviji…
      Mada ne znam ni što to prebacuješ s clouda uopšte. Jes da je to malo skuplja opcija, ali bar znaš da su ti podaci sigurni. 😀

      Ma vas dvije party animalke, eto vas pa partijajte, da vam ja ne smetam. 😛

    • Pa zato kad god kupim novi iphone i prijavim se povuce mi sve slike sa iclouda sto su pohranjene iako par godina mjesecno placam po 3 eura za prosirenje memorije, opet ne pomaze. U svakom slucaju hvala ti! Porucicu taj dok je akcija 🙂

    • Nemoj kupovati novi iphone stalno onda. 😛

      Ma nije mi baš jasno. Ustvari on tebi skine na telefon, pa šta imaš onda proširivati? Ne možeš telefon proširiti memoriju, samo cloud.

      Ne znam, ja evo gledam imam 100GB na Googlu, pola popunjeno. Cvaja godišnje. Nudi mi evo 200GB za 3€ mjesečno. 😀

    • Ima li kod vas ono da ti prave neku ponudu mob uz ugovor? Uzmem sebi inace svake 2 god novi pri obnovi ugovora, ali kontala tad nije ni ova 13 losa, mada sam htjela promjeniti operatera i kad sam rekla da necu vise kod njih oni me molili da ostanem, i napravili tad ponudu 14 pro su nudili gratis ako zadrzim tarifu od 50€ mjesecno sto sam imala, ja ipak uzela drugu opciju od 30€ mjesecno i dobila uz to samsung tablet gratis. Mada kad sracunas otplatis ti to sve sebi ali u paketu imas neograniceni brzi internet vise roaming gratis zvanja, poruke etc.

      A na prosirivanje cloud sam i mislila, obicno kupim mob sa 128GB plus to prosirenje evo na ovom zadnjem imam oko 72.000 slika i oko 2000 videa i nekih gluposti. Neda mi ni screenshot vise da uradim 😅 koristim ga svakako samo za IG i FB jer sam zaboravila sifre 🙈, a karticu sam prebacila u poslovni, neki samsung sto sam dobila. Tehnika i ja nismo u nekoj ljubavi 😏

    • Ma ja imam onu pretplatu. Mene to godišnje izađe oko 130€, isto imam roaminga, poruka, poziva koliko hoću, jedino je internet 9GB. Doduše povećali su paket na 15GB, samo što moraš kliknuti na taj paket, iako je meni taj paket već izabran. Malo glupo ali hajde. Mada ja urijetko i koristim taj mobilni internet.

      Joooj, pa ja kupio telefon prije nekih 7-8 godina, eno ga ima 256GB. Šta ba slikaš 72000 puta. 😀 😀

    • Pa to je super paket i cijena, i ja bih tako.
      Tesko mi povjerovati da imas toliko dugo mob i toliko memorije jos. Sigurno me zezas! Mada i meni u zadnje vrijeme ide na zivce to saltanje i prebacivanje. Vjeruj da ne znam ni ja, slikam svasta, mada zasigurno najvise imam djecijih fotkica, i svoje sebe.

    • Pa de, nije da nema. 😁

      August 2017 najstarija slika. Od tad njih 23488 okruglo, plus 1319 videa. 😁
      Šta bi da imaš dvoje djece… 🤣

    • Treba to gledati, ganjati. Nisam ja bas tako dokona zena. I ovo sto usput po blogu saram mi dodje skoro kao luksuz.

      Mozes ti! Ako kad dodje do drugog njega bi uglavila caci mu da se malo zabavlja, slika a mob samo za slikanje od rodjenja bih stavila na spisak neophodnih stvari za bebu. 😇

    • Ih nisi, a vamo nakucala 70k slika. 😛

      Neka hvala, nisam ja od tih poslova. 🤣
      Ali vidiš jes dobra ti ideja.

    • Budi opet, nije da ne znaš kako ćeš, imaš iskustvo eto.
      Bilo kakvih. Meni je i tih 25h puno. 🤣

    • Pa znam ja kako bi, al’ nije sad da to ide preko oglasa 🤣

      Ma sta bi ti radio bez posla? De suti nemoj da te ko cuje, 25h bi odradio iz zelje ‘nako malo da izadjes iz kuce, medju narod. Kazu da nas mozak najvise voli rutinu a istovremeno ga moras izazivati da ne zahrdja tj da se razvija, tako da to taman dodje neka sredina.

    • Ne znaš dok ne probaš. 😛

      Pa imao bih ja… pametnija posla. 🤣🤣🤣
      Mogao bih se posvetiti pisanju. Ili kakvoj drugoj umjetnosti. 😛

    • Ma kakvi, ja sam zakljucila da je meni pametnije da ja nista ne radim po tom pitanju, s obzirom na prethodnu procjenu, a ako mi je druga bebara sudjena i taj sudjeni ce sam doci pred pendzer. 😅

      Sto se tice tvoje ljubavi prema poslu, mislim da si pogrijesio profesiju, tebi treba kakav fizicki posao vidjeces kako ces biti pun poleta, ma ne bi imao vremena ni pricati po blogu da ga ne volis.😁 A za umjetnost, pa mozes da pjevas dok molerises. Sto se tice para mozda bi i vise zaradjivao, ovdje je to cijenjeno a ako budes nadaren za pjevanje stignes i obrnuti pasivni income na osnovu pregleda. A i cula sam da zene vole to vole, ne treba ti ni fitnes, znas kako kazu u zdravom tijelu zdrav duh.😜

    • E pa ako ti tako kažeš, onda ti je vjerovati. Ko zna bolje nego ti.

      Ja ako ikad budem ovisio o fizičkom poslu, ima da me nema. Jednostavno nisam krojen za te stvari. 🙂‍↕️
      Šta žene vole, pjevajuće molere? 🤣

    • Pa zasad je tako, dok me neko ne razuvjeri. Mada sumnjam, cudno neko vrijeme izaslo ako liku ne odgovoris na poruku 2 dana to se odmah obrise, neki i blokiraju, bar me postede 😁 gdje cu ja njemu objasnjavati da imam mob samo za IG i FB, da ga moram traziti po stanu gdje stoji ugasen jer se brzo baterija istrosi i da sam se odvikla od njega i da te 2 app ne mogu prebaciti na ovaj jer ne mogu povratiti sifru.🤣 Mada da mogu kako i blog da mi ne moze na ovaj handy bila bi cini mi se mirnija. Al onda bi vjerovatno gledala na youtube kineske serije, neka blaza ovisnost je meni standard😅

      Ma ko te je u to uvjerio? Ciji glas to progovara iz tebe? Vratimo se djetinjstvo 🤣

      Sve ti ovo znas al evo da ponovis gradivo. 😛
      Recimo kazu da zene osjete znakove viseg testosterona koji se proizvodi kroz fizicki posao ili treninge snage a on ti utice kod muskarca na energiju, raspolozenje pa cak i na samopouzdanje i posljedicno ponasanje. Za razliku od muskaraca koji rade neke kancelarijske poslove jos ako je stresan, lose spavanje, dugo sjedenje tako povecava sebi samo hormon stresa(kortizol) koji utice na smanjenje testosterona, znaci ako si ponekad razdrazljiv, lose raspolozen je zbog izbora posla a manje do karaktera.

    • Pa i ja bih isto uradio vjerovatno. Kad ti je neko zanimljiv onda mu odgovoriš za dvije minute. Sve iščekuješ kad će šta napisati. 😛
      Tako da te interesuje, vjerujem ja da bi se ti angažovala. 😀

      Uvjerila me moja fizionomija hahaha. 😁
      Ma dobro si ti to skontala. Vama da prepustimo ove kancelarijske poslove, a mi da irgetimo. I da istovremeno nekako više zarađujemo od vas, jer žene ne interesuju muškarci koji manje zarađuju od njih. 😛

    • Ma angazujem se ja tu i tamo. Ovisi koliko su autenticni u pristupu.

      E ako ti je to irget, sta god to znacilo pretpostavljam neko mucenje garant nemam ja sta vise sa tobom na ovu temu, ti ces ionako po svom. 😛Usput, da se sluzbeno odjavim do nekog drugog posta, i sebi sam dosadila ovim romanima i skrolajuci. Iduci put bar kafu pripremi, kakav kviz/test/rasprave da se vise publike ukljuci ipak je ovo javna platforma bar kod tebe vazda nekih finih zena svrati a ne ovako da ljudima bude neugodno ubaciti komentarisati jer misle da smo se mi nesto specijalno zapricali.

    • Onda nema zime za tebe. 😛

      Baš nikad nisi čula za irgete? Vidi se da nisi ništa teže od kašike u životu podigla. 😛
      Ma šta ima ikom išta ovdje biti neugodno. Ovo je sve svjetski, narodno, javno. Druga kuća. 😀

    • Evo sad sam guglala, nisam bila daleko.

      Jesam, i grablje i motike ponekad i evo nista mi nije bilo od toga.😜

      Vidi se da si se previse udomacio.
      I ne zamajav me vise. Treba ganjati bjuti slip a i sutra ozbiljne meetinge imam. Laku noc!

    • E viš ja se sjećam svakog tog rada, dobro mi se urezalo. 😛

      Hajde hajde, znaš gdje sam… 😀
      Fino spavaj.

    • Pa uz koga će, ko je ko ja. 🤣
      Ša da ti kažem, koristim dok Morgana nije tu. 😛

    • Najbitnije da si sam sa sobom bardo 🙂 jednom mi neki stari moreplovac u marini kad sam iso slikat zalzak sunca rekao “to ti je samo slika”. Al’ et’ bacaj ga na papir ponekad 😁

    • Svaka ti je ka u Njegoša. 🤣
      Zna bolan barba znanje. I ja sebi tako nekad kažem, ali svejedno bacim. Na papir. Ponekad…

Leave a Reply