o šutnji koja govori 1000 slika…

Idem ja neki dan, razumiješ. Hodam ulicom, pošo u kino gledati svoja posla. I sad ja nako kruzam na autopilotu, istovremeno odgovaram na poruke fanova, štimam naočale, neku ziku, pustio da mi kosa lahori ko da je vjetar u kosi (a nije bilo vjetra), idila. I spazim na radaru neka batre ispred mene, omanjeg kalibra nako. I lagano se približavamo semaforu, ona ima prednost, ali ja joj svakim korakom bliži. Imam krupan korak jel. A i neđe sam ja ko i požurio malo, pa je tu bilo i ubrzanja. I taman da ta ženska zakorači na pješački, ali se sekundu prije upali crveno i ona ko onaj Volvo kamion na reklami, ukopa se u mjestu momentalno. Ja opet, ko kakav teretni voz, da ne kažem krkan ili međed, a ponajviše zamišljen, i zabijem se pravo u nju.

I pazi sad, ja ti na to sve jedno skromno izvini. Jedva ja to nešto izustih. Valjda kako nisam prije pričao, pa malo dok se usta razrade. Ko da me neko restartovo u sekundi, pa dok se upalim. Ženska nako okrenu glavu prema meni, gleda i konta vatafak se upravo desilo ili ko zna šta. Ne znam ja šta, šuti ona. I to bolan šuti jedno tri sekunde možda. Možda i pet, kolko je već meni trebalo da napustim scenu. Pa da kaže uredu je, pilot pa pogriješi. To bi bilo lijepo. Da kaže šta ti je međede jedan, gledaj kud hodaš. Da mi se nešta nagovori. Da me pošalje u tri materine. Da kaže jesi ti normalan (ja bih reko da nisam). To bi bilo očekivano. Nego šuti ženska i gleda u čudu i garant konta jel moguće da se ovo desilo. I još nakav lik izašo iz pekare taman tu i on je svemu tom svjedočio. I on bleno i ni on ništa da kaže. Mislim i ja isto evo razmišljam, već treći dan, pojma nemam šta mi bi i ne znam šta je reć…

156 0 komentara

    • Reko sam joj ja to još nekolko puta kad sam otišao. Stvarno mi krivo što je spopadoh, ni krivu ni dužnu. 🙁

  1. “omanjeg kalibra nako” – sta ovo znaci da je omanjeg kalibra ?
    Da to malo proanaliziramo… Djevojku si opalio na pjesackom ? Ona te gledala ? Ti gledo u nju ? Niko nista nije reko ? Jel ovako velis da se zdesilo ? I sad nije ti jasno sto ona suti ? Pa nije insan tako jednostavan da sve kako on reaguje je ustvari zbog trenutnog događaja. Jel npr mislis da djevojka reaguje isto ako je prije 5 minta saznala da je npr dobila odkaz s posla, kao i kad joj sve ide relativno dobro. Dakle mozda je zenska bila zamisljena zbog situacije prije nego si se sudario sa njom. Mozda je bila zamisljena pa je sudar prizvao u realnos i jos nije skontala ZASTO je bio sudar, umjesto sta je bilo. Sve su to pitanja koja si trebo dobiti tako sto je pozoves u lokali park na kahvu i zamolis da ti fino objasni. Ovako nikada necemo saznati zasto … i ti si sve kriv

    • Pa nako malehnija je.
      Ma joooj, pa ko će sad odgovarati na sva ta pitanja. To jedino da razgodiš na jedno 10 postova, pa da ti ja to pomalo odgovaram.

      Ali jesam, kriv sam.

    • Ma vako kad pričam ljudima svima smiješno, a ja kontam odmah zamisli tako mi neko mater ili neku prijateljicu ili rodicu udari. Ko da bi one znale da taj neki nije bio zlonamjeran.

Leave a Reply