o najbalkonima… (EDIT edition)

Htjedoh vam pričat, ne sad nego nekad prije, kako sam uzeo oštrit neke noževe i onda se nafatalo onog metalnog trunja po kamenu, i kao ja da to sklonim, i to rukom nako, golom. Normalno to sve jedvadočekalo da pod kožu ode. A ne osjetiš ti to. Dok ne pređeš prstom preko nečeg, ali ne uvijek i sa svim materijalima. Najčešće preko one deke što se vako pokrijem kad se ispružim malo. I malo te nako ko pecne. Iritira pravo. Pa sam ja to nešto pokušavo popraviti, onako ćopo naslijepo pincetom, kupio ba pincetu za 15 marona1 eto dokle je došlo. Ma nije pomoglo, ti bolan gledaš a ne vidiš ništa, to je nešto onako na mikroskopskom nivou. Pa hotio neku glinu da naručujem, jer ima ta neka glina kofol to (i slične gadosti) izvlači iz kože. I nisam, ne sjećam se što. Namako ruke u toploj vodi, hajde kontam možda bi to nekako pomoglo, otvore se pore bla bla. Ma kakvi. I to su mi nekako, te nezgodacije, najgore. Psihički je meni to veći problem nego fizički, ono eto trenutak nepažnje, a nije ni nepažnja, više nekakvo neznanje, jer kome bi palo na pamet da bi ti se to sve tako sitno moglo zabit u kožu i pravit ti problem dugo dugo vremena. A baš je podugo trajalo. Nisam ni skonto šta je isprva. Dumam ja otkud meni taj problem u životu, vrti unazad film da vidim kad sam napravio grešku u koracima. I nekako se u nekom momentu čovjek i pomiri da je to nova realnost. Da bi to, ta moja briga, taj moj problem, prošlo nekako i nekad, da ja to nisam ni upratio kad tačno i kako. I sad ima tu neka poruka, neko naravoučenje, samo što se i ne sjećam jer je to sve poodavno bilo, a nešto mi danas sve to naumpade dok sam čistio taj isti nož.

Ali ne da mi se sad o tome, pogotovo kad sam vidio onaj balkon Perlice. Ono je definitivno najbalkon bloggera u 2026. Još jedino Brute fali na stolici preko puta.

Evo ovako recimo…

  1. Mogu ti reć da je vrijedilo to sve, jer fakat ima razlike u odnosu na one druge dvije što sam poslije kupio, a koje su bile možda upola ili utroje jeftinije. ↩︎

116 0 komentara

  1. Krvan slika ti je top bar šta se željeza tiče. Jesi probao isključiti struju; možda si i postao neka vrsta primopredajnika, provodnika, provodadžije…? Da da, balkon je prelijep. Nikad mi više neće imati isto značenja ona “ograničen si kao balkon” jer vazda mogu repliku, eeee, da, al’ kao kod perlice.

    • To ti je ba takav stil umjetnosti, ko one srednjovjekovne životinje. A i moraš se modirati za gospoju svoju. 😀 Ona vamo modu ganja, ne možeš ti ko ronđoš pored nje. Mada bi to bio baš onako pravi slavic couple. 🤣

      Vjeruj mi, nema joj niko bliži od tebe. 😎

    • Je’ on i onaj njegov partner koji se s Mimi spetljao su kao imali zeru grižnje savijesti, u seriji 🙂
      Nego čitam ove komentare od perlice i tvoj ispod i kontam trebao si onda editovati i kako joj ona šolja kafe ispada iz ruke 😁

    • Ne znam što, ali su mi često zanimljiviji ti sporedni likovi u serijama. 😀

      Ja sam svoj dio odradio, dalje nek se njih dvoje organizuju. 🤭

    • To ti je argument onih žena da se sređuju zbog sebe. Jer ja iskreno ne poznajem niti jednog muškarca koji je ikad reko da su mu umjetni nokti ljepši od prirodnih. Neki su spominjali sise doduše, ali za nokte nikad nikoji. E tako ti se ova ženska sebi sredila (i drugim ženama), nije nama. 🙁

Leave a Reply