Koliko sam za taj neki sveopšti tehnološki napredak, dok ga još uvijek mogu pratiti, tolko mi vala ide na racku kad se naprduje tamo gdje, ne da ne mora, nego je više naporno i iritantno i itekako ima smisla zadržati “stare tehnologije”. Recimo neku noć u kafani kad mi da onaj qr kod umjesto jelovnika običnog. Problem napisat imamo tri pića i dva jela, uslikat da ljudi vide šta i kako i isprintat negdje. Nauka čitava. Pa ti vadi nešta telefon, a svi kukaju kako su svi na telefonima vazda. Eto izađeš na jedno mjesto da se malo socijalizuješ, bez telefona, ali nema ti druge nego da ga vadiš. I onda ti gradira iritaciju, od goreg prema najgorem. Nema ono to na nekoj stranici pa ti brzinski preletiš, jok, rovi po nekim menijima, traži negdje na stranici, sedam podmenija rovi dok ne nađeš. Ja došo gladan žedan i sad ću ti ja dangubiti gledajući nekakav UX/UI javašluk koji je neki indijanac sklepao nogama. A pazi, to je ono ko bolja varijanta. Ona gora je kad još išće da mu skidaš nekakve PDFove, pa još bonus nerviranje svaka kategorija hrane i pića ima svoj poseban PDF. Neki dan gledam, imam više PDF jelovnika nego nudesa (uključujući i vlastite [dikpikove]) na telefonu…
o qrovima…
26 0 komentara
Leave a Reply
Morate biti prijavljeni da biste objavili komentar.
Pa gdje si ti Tramvajčiću, nisi nam dugo rondao 😁
Prizvali smo te ipak.
Glede ovog tvog posta bih se složila, s jednim izuzetkom u Milanu sad kad sam bila, da javno pohvalim i restoran imena Miscusi.
Isto tako qr kod i sve što si napisao, ali stvarno brzo, pregledno, jednostavno, pri tome možeš sebi da složiš pastu s kakvom vrstom tjestenine i umaka i dodataka želiš, platiš isto preko aplikacije i sve to donesu pred tebe bez suvišne priče i ustajanja od stola. To me se baš dojmilo. A pasta da prste poližeš ☺️
Pa partijao sam malo s nekim gostima. 😌
Ih, to je drugo.
Ma kakve prste da ti ližem, šta ti je…
nek si baš. Pravo je osvježenje vidjeti da neko i voli kad mu dođu gosti 😀
čuj kakve, pa nožne…
nisam ni rekla moje da ližeš, liži eto svoje, ti kažeš da dobro kuhaš 😛
Party train can't stop. 😛
https://media0.giphy.com/media/v1.Y2lkPTc5MGI3NjExNnBjMTlldDdpemxwYWF4am1nM2p1Y212cThrem4ycDllejZjYnRleSZlcD12MV9pbnRlcm5hbF9naWZfYnlfaWQmY3Q9Zw/26xByFvrI1MQvtlDO/giphy.gif
Pravi si partijaner/kuhar.
Pa da znaš da jesam, ne znam samo šta sam više. 😌
Ne bih znala ni ja, nisam te vidjela kako partijaš 😜
Sreća tvoja. 😛
Ma što? 😮
Vidim ja ne daju tebi ti gosti prići blogu…
Čuj što, pa da te ne iskvarim. 😛
Pa ko i tebi tvoji. 😀
Ma ja sam kvarna već 😜
Ih, moji otišli davnih dana…
Ma nije valjda? Sigurno si me vidjela kako kuham, pa se načela. 😛
Eee dok jednom gosti ne odu, drugom ne dođu. Ili tako nešto. 🤣
Hahahah, pa tako nekako, kuhao si ti meni 🤭
Što bi rekla jedna poznata influenserica iz Kalesije: samo dočekuj 🤣
Indijanac ili Indijac?Bitno je da znam, jer mi nekako više ide da Indijac javašluk sklepa nogama😁😁😁😁😁😁😁😁😁
Isto je to…
Nije ba.
Nekad je ljudima sva egzotika bila Indija zapravo. 😁
Ma neke to, ali ne mogu sebi zamisliti da neki poglavica nešto sklepa nogama, dok kod nekog indijca mogu, neki tamo recimo Yogi majstor🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Moraš proširiti krugove mašte. 🤣
Haha vlastite dickpixck ooo ne zoveš ye ti džabe tako!
Nego, oni što nemaju smartphone (a ima ih vjeruj mi i takvih) stanu morit konobara da im objasni i isprica šta sve ima! Ako uopće i ima konobara haha
Ne zovem, vaistinu. 😛
Pa i treba ih moriti. I konobara i šefa sale i kuhare i sve.
Imaju vremena da naprave i iaprintaju QR kod, nemaju za jelovnik (meme crnac_s_upitnicima_iznad_glave)
I ja naručim, kaže nema to. 🤯
Teško u tuđini jbt 😭
Tegoba moj ti… 🙁